El Varisleri Nasıl Geçer?

Aslında uygun tanımlama eldeki toplardamar genişlemesi veya belirginleşmesi olmalıdır zira bacak toplar damarlarındaki genişlemeden morfolojik olarak farklı olup kapak yetmezliği söz konusu değildir.

Ellerde Damar Genişlemesi

Bacaklardaki varislerin tersine görüntü dışında herhangi bir şikayet oluşturmadığından hastalıktan ziyade estetik bir problemdir. Sporla uğraşan gençlerde, tenis, vücut geliştirme ve ağırlık kaldırma sporlarıyla uğraşanlarda ellerin artan kan ihtiyacının kalbe geri dönüşünü sağlamak için toplardamarlarda genişleme olabilmekte, yanı sıra yaşla birlikte azalan cilt turgor ve tonusu ya da zayıf kişilerdeki cilt altı yağ dokusunun azlığı nedeniyle göreceli olarak toplardamarlarda genişleme olmaksızın belirginleşme saptanabilir.

Estetik açıdan rahatsızlık duyan bireylerde 10 dakikalık 1 veya 2 seansta foam skleroterapi yöntemiyle ağrısız, acısız şekilde çok ince uçlu iğnelerle damar içerisine köpük şeklinde sklerozan madde verilerek pırıl pırıl bir cilde kavuşması sağlanabilir.

Kesi izi olmaz, pansumana gerek yoktur. İşlem sonrası eller kullanılabileceğinden istirahate de gerek yoktur, günlük hayata devam edilebilir. Tedavi edilen damarlarda kesinlikle tekrarlama olmaz.

17 comments

 1. Ellerimdeki varisler beni cok rahatsiz ediyor sisiyor kendimi yasli gibi hissediyorum uyguladiginiz yontemler harika bende tedavi olmak istiyorum yardimci olurmusunuz
  dr. eren ang
  merhaba, ameliyatsız tedavi ederiz, köpük, lazer, radyofrekans yöntemlerinden size en uygununu belirlememiz için önce muayene olmanız gerekli. Muayenemiz ücretsizdir. Tedavi ücreti varislerin yoğunluğuna göre belirlendiğinden muayene etmeden bilgi vermemiz zor.ücretsiz muayene randevusu ve adres bilgisi için 05321522675 i arayabilirsiniz. İyi günler.

 2. Ellerimde ve kollarimda damaarlar ara ara sisip kayboluyor bunun bir tedavisi varmidir tedavisi yapilirsa bir zarari olur mu ?
  dr. eren ang
  varis değildir ancak estetik açıdan rahatsızsanız tedavisi mümkün olup, zararsızdır.

 3. hocam merhaba. benim ellerimdeki damarlarda yaz aylarında ve çok sıcak ortamlarda (banyo vs) şişme oluyor. bunlar varis midir? teşekkür ederim.
  dr. eren ang
  merhaba burhan bey. elde varis olmaz. kollarınızla çalışıyorsanız damarların genişlemesi görülebilir. sıcakta genişlemesi de normaldir. ancak estetik açıdan rahatsızsanız tedavi ederiz.

 4. hocam merhaba benım anneannemin ellerinde varis var görsel açısından hiç hoşuna gitmiyor tedavi yöntemi nasıl acaba ?
  dr. eren ang
  merhaba gizem hanım, köpük tedavisi uygulayarak 10 dakikada kötü görüntüden kurtarabiliriz. ücretsiz muayene randevusu ve adres bilgisi için 05321522675 i arayabilirsiniz. İyi günler..

 5. hocam annemin 58 yaşında ellerinde varis var görüntü olarak rahatsız tedavi edilmesini istiyorum .köpük mü yapıyorsunuz ellere ?
  dr. eren ang
  evet köpükle 10 dakikada pırıl pırıl yaparız eda hanım.

 6. hocam merhaba anneannem 58 yaşında ellerinde varis var görsel olarak rahatsız oluyor el varisi içindemi köpük tedavisi yapıyorsunuz?
  Dr.Eren ANĞ
  Muayenemiz ücretsiz olup ardından hemen köpük tedavisine başlayabiliriz. Elde varis olmaz ancak yaşlılarda ve zayıf kişilerde cilt altı dokusunun azalması sonucu toplar damarlar çirkin görünüyorsa bu estetik problemi çözebiliriz. Kliniğimiz FSM bulvarında, 05321522675-2471006-2491006 dan adres bilgisi ve randevu alabilirsiniz.

 7. hocam merhaba el varisi için kullanabileceğim bir krem falan yok mu tedavi ettirmekten korkuyorum .
  Op.Dr.Eren ANG
  Korkulacak bir durum yok nejla hanım. Köpük tedavisi 5-10 dakikalık ağrısız ve acısız bir işlemdir. Maalesef krem, ilaç gibi yöntemlerle geçmesi mümkün değil varisin.

 8. hocam merhaba 28 yaşındayım ellerimde varis var tedavi olsam ordaki damarların işlevinde bir sıkıntı olur mu ?
  Op.Dr.Eren ANG
  Merhaba, Öncelikle şunu belirtmek isterim ki elde varis olmaz, sporcularda, yaşlılarda, cilt altı dokusu azalmış olan zayıf kişilerde el sırtındaki toplar damarlar belirginleşebilir. Bu tedavi gerektiren bir durum-hastalık değil tamamen estetik bir problemdir. Görüntüden rahatsızsanız köpük tedavisi uygularız, hiç bir sorun olmaz.

 9. HOCAM MERHABA EŞİMİN ELLERİNİN ÜSTÜNDE VARİSLERİ VAR TAKINTI HALİNE GETİRDİ MUTSUZ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR MUAYENE İÇİN RANDEVU ALIP GELECEĞİZ AMA AYNI GÜN TEDAVİ MÜMKÜN MÜ ?
  Op.Dr.Eren ANG
  Merhaba, mümkündür. 10 dakikada hallederiz.

 10. hocam merhabalar ellerimde son zamanlarda damarlar çok fazla belirgin olmaya başladı ve bu durum beni oldukça rahatsız ediyor internette araştırma yaparken sizi farkettim en kısa zaman da randevu alıp gelmek istiyorum ancak tekrar etme yada herhangi bir zararı olur mu ileri ki yaşamım da ?

 11. Hocam merhaba 25 yaşındayım. Muhasebeciyim ellerimde acayip bir damarlanma var ve çok rahatsız edici nasıl tedavi ediyorsunuz. Bandajlama gerekiyormu ve gerekiyorsa kac gun boyle kalmasi lazim. Tedavi edildikten sonra hareket kısıtlılığı varmı?
  Op.Dr.EREN ANG : Köpük tedavisi ile 10 dakika içinde tedavi edebiliyoruz. Tedavi tamamen ağrısızdır. Bir kaç saatlik bandaj uygulanması yeterli olup el parmaklarınız serbest kalacağından ellerinizi kullanabilirsiniz, öğle arası tedavi olup sonrası işinize devam etmeniz mümkündür arzu ederseniz akşam mesai bitimine yakın gelip tedavi sonrası evinizde istirahat eder ertesi gün işinize bandajsız gidersiniz.

 12. El damarlarını kapattırınca tekrar eder mi. Sürekli gelmem mi gerek

  • tedavi edilen damarlar tekrar etmez ancak yenileri oluşabilir bu da çok düşük ihtimal ancak yinede muayene olmanızda yarar var
   0532 152 26 75 veya 0224 2491006

 13. Hocam merhaba. ellerimin üzerindeki damarlar özellikle sıcak havalarda belirgin hale geliyor ve basınç hissediyorum. her zaman değil sıcak havalarda oluyor ve elimi yukarı kaldırdığımda damarlar sönüyor. el varisi olabilir mi
  op.dr.eren anğ
  ellerinizi aşağı indirdiğinizde mevcut damarların içine kan dolar bu yüzden damarlarınız daha şiş görünür.05321522675 bilgi alabilirsiniz.

 14. Hocam el damarlarını tedavi ederken morarma şişme gibi şeyler oluyor mu
  op.dr.eren anğ
  herkesde olacak diye birşey yoktur. olması olumsuz birşey de değildir.morarma ve şişme kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

 15. iyi günler eren bey ellerimde görülecek derece de varis oluştu görünüş olarak beni çok rahatsız etmeye başladı tedavi olmak istiyorum .
  op.dr.eren anğ
  05321522675 muayene ve bilgi için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim