Muayene Randevusu Al Tedavi Ücretlendirmesi

Varis Tedavisi

Sayfada her ne kadar ameliyatlar da özetle anlatılmış olsa da tüm varisleri ameliyatsız yöntemlerle tedavi etmekteyiz. 1 mm den ince kılcal damarlardan 25 mm kalınlığında olanlara kadar hepsini işinize ara vermeden 10-20 dakikalık bir kaç seansla tamamen tedavi edebilmekteyiz.

TEDAVİ YÖNTEMLERİ: İki gruba ayırabiliriz
Ameliyatsız tedaviler
Ameliyatla tedaviler

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Lazer Varis Tedavileri
Değişik lazer tipleri vardır, EVLA dışındakiler deri üzerinden uygulanır ve kılcal varisleri için uygulanır. Mikro skleroterapi uygulanamayan vakalarda radyo frekans veya lazer uygulanır. İşlem acısızdır, 1-3 seans sürebilir.

Radyo Frekansla Varis Teadvisi
Damarın içinden uygulanan EVRFA yanı sıra deri üzerinden uygulanan yöntemdir. Kılcal damar çatlamalarının tedavisinde uygulanır. Lazere benzer şekilde 1-3 seans gerekebilir. Damar uygulandığı anda yok olur.

Skleroterapi ile Varis Tedavisi
Damarın içine ilaç verilerek yapılır, ilaç verildiği anda damarın iç yüzeyi tahrip olur, damarı tıkar ve haftalar içinde tamamen tedavi olur. 2 mm ile 25 mm arasındaki tüm damarların yok edilmesi mümkündür. 10-20 dakikada tedavi tamamlanabilir. 1-2 seansta tüm varisler yok edilir.

Köpükle Varis Tedavisi
Skleroterapide verilen ilaç köpürtülerek verilir. Aynı miktarda ilaçla daha fazla damarı tedavi etmek mümkündür. Skleroterapiye kıyasla daha başarılı bir yöntemdir.

Ameliyatlar; Klasik ve çağdaş yöntemler vardır, klasik yöntemleri uygulayan giderek azalmıştır.

Çağdaş Varis Ameliyatları; Kesme işlemi yapılmadan direk damarın içinden uygulanırlar. İş gücü kaybı klasik olanlara kıyasla daha azdır.

ENDOVENÖZ LAZER TEDAVİ (EVLA): Lazer iğne yardımıyla varisleşmiş damarın içine girilerek damar lümeninin kapatılması işlemidir. Lümeni kapandığı için içinden kan geçmeyen, iptal olan damar aylar içinde vücut tarafından emilerek yok edilir. Bu işlemler kılcal damarlarda cilt üzerinden uygulanmaktadır. Haftalar, bazen aylar içerisinde kaybolan hafif morluk ve renk değişiklikikleri dışında dezavantajı yoktur.

ENDOVENÖZ RADYO FREKANS TEDAVİ (EVRFA): Lazere benzer bir uygulamadır, lazer enerjisi yerine radyo frekans enerjisi verilir. Kalın iğnenin içerisinden varisin gönderilen tel ısıtılarak hastalıklı damar tedavi edilir.

YAPIŞTIRMA TEDAVİSİ; Zamk tedavisi de denmektedir, varisli damarın içine gönderilen ince bir boru yardımışla damarı içerden yapıştıran siyano akrilat adlı madde enjekte edilir, yapıştırıcı verildiği anda içerden yapışır, tıkanır ve zamanla vücut tarafından emilerek yok olur.

Genel olarak ameliyatsız yöntemleri tercih etmekteyiz, ameliyatsız tedavilerin avantajları;
Çok inceler olduğu kadar çok kalın varisler de tedavi edilebilir
İşlem kısadır 10-20 dakikada biter
İş gücü kaybı yoktur, öğle arasında bile uygulanabilir
Narkoz, tahlil gerektirmez
Daha ekonomiktir
Hastanede olması şart değildir, muayenehane şartlarında güvenle yapılabilri
İz kalmaz

Klasik Varis Ameliyatı Yöntemleri

1- CERRAHİ (Stripping ameliyatı): Varisli damar cerrahi olarak çıkartılır veya bağlanarak kan dolaşımı iptal edilir. Bu damar zaten görevini yapmadığından çıkartılmasında veya dolaşımının iptal edilmesinde sakınca yoktur. Ayrıca koroner by-pass gibi operasyonlarda varisli damarlar, greft olarak kullanılamaz. Ameliyat izleri, yaygın morluklar, anesteziye bağlı şiddetli baş ağrısı ve kesi yerlerindeki ağrılar nedeniyle işgücü kaybı dezavantajlarıdır. Çıkarılması mümkün olmayan ana toplar damar yetmezliklerinde kapak onarımı ameliyatları mevcuttur ancak sonuçları başarılı olmadığından günümüzde uygulanmamaktadır.
2-Pake Exizyonu; Sınırlı alanda varsa deri küçük küçük kesilerek genişlemiş damarlar çıkarılır. Kolay ama başarısı daha düşük bir yöntemdir.

 

 

60 Comments

Add a Comment
 1. merhaba hocam varis ameliyatı oldum.ağrılarım geçmedi .köpük tedavisi olabilirmiyim?

  1. merhaba tabiki olabilirsiniz detaylı bilgi için bize ulaşın 0532 152 26 75 veya 0224 2491006

 2. merhaba hocam varis tedavi olduktan sonra ilerde tekrarlama oluyormu ?

  1. merhaba mevcut varisleriniz tedavi edildikten sonra düşük ihtimallede olsa yenileri oluşabilir bu yüzden doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız

 3. hocam 8 senedir boksör hocasıyım varislerim var. tedavi olduktan sonra spora devam edebiliyormuyum yoksa biraz ara vermek gerekiyormu?

  1. merhaba tedavi olduktan sonra tedavi süresince de spora devam edebilirsiniz.

 4. hocam ailesinde varis olan kişinin .varis olma olasılığı kaçtır ?

  1. merhaba böyle bir oran verme şansımız yok ancak 1. dereceden olan aile fertlerinizde varsa sizde de yatkınlık olabilir var olan yatkınlığı tetikleyen durumlara dikkat ederseniz varis oluşumunu engellemiş olursunuz detaylı bilgi almak isterseniz
   0532 152 26 75 veya 0224 2491006 bize ulaşabilirsiniz

 5. hocam 5 sene önce varis ameliyatı oldum şikayetlerim geçmedi .köpük tedavisi olabilirmiyim ?

  1. merhaba öncelikle şikayetlerinizin varis kaynaklı olup olmadığını anlamak gerek eğer varise bağlı ise köpük tedavisi sonrası tamamiyle geçecektir
   0532 152 26 75 veya 0224 2491006

 6. hocam varis tedavisi olduktan sonra ortalama kaç gün sonra iyileşme oluyor ve tedavi süresi nasıl oluyor

  1. merhaba
   aynı gün içinde siz günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz tedavi süresi kişiye hastalığa göre değişiyor detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz 0532 152 26 75 veya 0224 2491006

 7. merhaba Eren hocam köpük tedavisinden sonra yüzde kaç oranında iyileşme gerçekleşiyor ?

  1. merhaba mevcut varislerin tamamı tedavi ediliyor 0532 152 26 75 veya 0224 2491006 detaylı bilgi için ulaşabilirsiniz

 8. Hocam bende 4 seneden beri varis var ve sıkıntısını yaşıyorum bana uzman doktorlarımız ameliyat diyor bende ameliyattan korkuyorum acba size gelsem nasıl bir yol çizeriz bana yardimcı olabilirmisiniz..
  Birde bu varis ler sırt ağrısı yapıyormu onuda öğrenmek istiyorum..

  Op.Dr.EREN ANG : Varis sırt ağrısı yapmaz. Venöz doppler us. raporunuzu whatsapp tan 05321522675 e yollarsanız izleyeceğimiz ameliyatsız tedavi yöntemini ve ücret bilgisini sizinle paylaşabilirim.

 9. Merhaba yuzde kilcallar tedavi olmazsa ne gibi sorunlar doğurur
  Op.Dr.EREN ANG Estetik sorunlar dışında problem yaratmaz.

 10. Hocam merhaba kardesimin dudagında hemanjiom vardı. Tedavisini yaptırdik ama şişlik kaldı. Bu şişlik için yapilabilecek birsey varmı
  Op.Dr.EREN ANG :Köpük tedavisi yapılabilir. Görmek lazım efendim.

 11. Doktor bey bacaklarımın arka tarafında kalın damarlar var. ağrı falan yok ama görüntüsü rahatsız ediyor. ücret bilgisini nasıl öğrenebilirim
  op.dr.eren anğ
  varislerin yaygınlığına göre ücret bilgisi verilmektedir.05321522675 bilgi alabilirsiniz.

 12. Iyi aksamlar sag kalcamdan amaliyat olduktan sonra damarlar cikt baze agriyapiyor
  op.dr.eren anğ
  muayene ardından şikayetiniz hakkında bilgi verebiliriz.05321522675 bilgi alabilirsiniz.

 13. buna dair olan raporunuzu bize ulaştırırsanız yardımcı olmaya çalışırız
  0532 152 26 75 veya 0224 2491006

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Eren ANĞ © 2017 Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?